Як з’явився рюкзак

Головна » Як з’явився рюкзак

Сьогодні рюкзак – це повсякденна річ, яка значно спрощує нам життя, дозволяє багато рухатись з необхідною кількістю речей.

Сьогодні є різні рюкзаки – рюкзаки жіночі, чоловічі, дитячі, навіть для домашніх улюбленців уже придумали.

Як з’явився рюкзак

Але мало хто знає, що даному предмету в сьогоднішньому його вигляді ще немає і ста років…

До 50-х років минулого століття люди не знали цього слова. Поки американець Дік Келті не винайшли рюкзак. Той самий, який ми з вами звикли бачити.

Сам автор при цьому не вважав, що він щось винайшов і ніколи не патентував свої винаходи, посилаючись на те, що рюкзак вже давно придуманий до нього. Він, зрозуміло, має рацію, адже його історія налічує вже більше 7000 років. Так, саме тоді з’явився перший шкіряний рюкзак. Звичайно, він був зовсім не такий як зараз, був сумкою з двома лямками для носіння на спині.

Навіть саме слово «рюкзак» від німецького «rucksack» існувало до нього і використовувалося ще за часів Першої Світової Війни.

Але, прийнято вважати, що рюкзак винайшов Дік Келтв. Він був туристом і любив піші походи в гори Сьєрра-Невади в Каліфорнії. Речей, які доводилося брати в похід, було багато, а ось зручно переносити їх було практично неможливо. У той час армія позбавлялася від своїх надлишків через магазини, і там продавалися військові мішки на дерев’яній П-подібній рамі. Назвати це зручним не можна було.

Під час одного з походів в 1951 році Дік Келті і його друг випадково помістили П-подібні кінці рами в задні кишені своїх штанів. Яке ж було їх здивування, коли вони зрозуміли наскільки це зручно, адже вага розподілилася зі спини на стегна. Цей випадок зародив в Келті тверде бажання продовжити шукати більш зручні способи перенесення речей.

Деякий час після цього, крім ременя, прикріпленого до дерев’яної рами, він змінив і саму раму, яку зробив з алюмінію. А сам рюкзак зробив з нейлону.

Самі рюкзаки почала шити дружина Діка, Нена. Так, Келті вдома почав бізнес з виробництва рюкзаків. І в 1952 році він продав перші 29 рюкзаків по 24 долари за кожен. Пізніше він зробив лямки і поясний ремінь м’якими і додав зовнішні кишені.

У перші роки роботи клієнтами компанії Келті були в основному його друзі. Піший туризм ще не був настільки популярний, тому великого попиту на його продукцію не було. Однак, все змінилося в 1970-х роках, коли з’явилася мода на здоровий спосіб життя на природі. Тоді бізнес виріс до річних оборотів в кілька мільярдів доларів.

Незважаючи на різноманіття форм, навряд чи ми можемо переоцінити внесок Діка Келти в розвиток пішохідного туризму. Та і не тільки – сьогодні рюкзаки носять і в повсякденному житті також.