Як Візуально “Підняти” Стелю

Головна » Як Візуально “Підняти” Стелю

Низька стеля – це більш, ніж поширена проблема для власників багатьох міських квартир.

Висота стелі 2,4 м вважається мінімально-оптимальною для забезпечення комфортну. Іноді висота стелі може становити 2,6-2,7 м А стелі вище 3 м – це сталі “сталінки” (навіть, 3.40м) – там є певні інші незручності.

Що залишається робити власнику, щоб стеля “не нависала” над ними? Тільки візуально зробити квартиру вище. Існують способи для цього, що і опишемо нижче.

Перш за все важливий колір – стандартний білий колір візуально збільшують простір. Якщо не подобається білий колір, то можна попробувати глянцевий відтінок – він відбиває світло і створює враження високої стелі. Але зверніть увагу – важливо, щоб був глянець, а не матовий колір.

Якщо все ж хочеться вибрати інший колір, зверніть увагу на відтінки голубого. Блакитний колір асоціюється з ясним небом і візуально піднімає стелю. Інші колори не рекомендуються.

Основне правило – стеля повинна бути не темніша від стін, інакше Ви не “піднімете”, а навпаки – “опустите” свою стелю. Найкраще – це коли стеля і стіни однакового відтінку.

Намагайтеся уникнути конструкцій, які виступають: відмовтеся від об’ємних люстр на користь акуратних, краще вбудованих світильників, не бажано прикрашати стелю ліпниною.

Підбирайте світильники, що світять “ввер” – торшери, бра, люстри, вони повинні світити не вниз, оскільки це робить кімнату ще більш плоскою, а вгору, створюючи на стелі гру тіней і візуально роблячи її вищою.

Вибирайте невисокі меблі. Чим вищі меблі, тим менше відстані залишатиметься до стелі. Відповідно, вона буде здаватись ще нижчою.

При виборі кухні зверніть увагу на білі верхні шафи, щоб вони за кольором збігаються з відтінком стін, а по висоті займали весь простір до стелі – такі шафи візуально зіллються зі стіною, а стелі стануть їх природним продовженням.

Вибирайте шпалери і штори з вертикальним малюнком, щоб візуально збільшити висоту приміщення. Постарайтеся уникнути використання горизонталей в приміщенні: відмовтеся від шпалер з горизонтальним малюнком, горизонтальних картин і постерів, декоративних настінних панелей, що поділяють кімнату по горизонталі.

Омбре – плавний перехід від світлішого до більш темного кольору – прекрасний варіант для кімнати з низькою стелею: світла частина стіни нагорі візуально повинна зливатися зі стелею, що допоможе значно підняти його.

Вибирайте максимально довгі штори. Карниз для штор бажано вішати під саму стелю, а ще краще ховати за гіпсокартоннні короби. Самі штори повинні доходити до підлоги і навіть лягати на неї красивими складками.

Картини, фотографії, постери повинні бути вище рівня очей, потрібно вибирати великі вертикальні об’єкти з вертикальними лініями.