Користь Ходіння без Взуття

Головна » Користь Ходіння без Взуття

Фраза про босоноге дитинство знайома більшості з нас. Ходьба босоніж у багатьох людей асоціюється з бідністю, асоціальністю, дискомфортом, можливістю отримання травми.

Тому навіть під час літнього відпочинку на природі ми не знімаємо взуття, позбавляючи себе задоволення відчути прохолоду густої трави, м’якість і тепло нагрітого сонцем піску, поколювання гілочок, що впали з дерев. Необхідно поступово відмовлятися від нав’язаних нам стереотипів, щоб провести відпочинок з користю для організму і отримати нові приємні відчуття.

Спочатку поговоримо про користь ходьби без взуття. Як відомо, на поверхні ступень розташовується безліч біологічно активних точок і зон. Стимулювання певних ділянок стоп сприяє поліпшенню роботи внутрішніх органів, підвищенню імунітету, нормалізації психічного статусу і т. п. Існують спеціальні методики масажу і стимуляції цих біологічно активних точок. Ходьба босоніж дозволяє активізувати всі згадані зони, тобто, позитивно впливає на весь наш організм.

Ходьба босоніж по піску або пухкому грунту допомагає позбутися від плоскостопості (зрозуміло, якщо це заняття проводиться регулярно), знижує навантаження на підошву, зменшує хворобливі відчуття, пов’язані з перенапруженням м’язів при неправильній формі ступні.

Крім того, ходьба без взуття – це відмінний варіант загартовування для дорослих і дітей. Стимулювання біологічно активних точок впливом холоду дозволяє підвищити тонус всіх тканин, посилити опірність організму вірусних та бактеріальних захворювань.

Деякі люди не наважуються зняти взуття, тому що бояться хворобливих відчуттів. Дійсно, у більшості міських жителів шкіра ступень м’яка і ніжна, яка звикла до зручного взуття, регулярного педикюру і догляду. І якщо вона випадково наступить на суху гілку або камінь з гострими гранями, їй забезпечено, як мінімум, сильний дискомфорт. Але ходьба по м’якій траві або піску, навпаки, піде на користь. Ваші ступні швидко звикнуть до нових подразників, і пересування босоніж стане дуже приємним. Основне, уважно дивіться під ноги, щоб не наступити на гострий предмет.

Сучасна медицина визнає той факт, що ходіння босоніж дуже корисно для здоров’я. Регулярні прогулянки без взуття по траві, землі, піску допомагають запобігти розвитку важких захворювань – інсульту, інфаркту міокарда, стенокардії, гіпертонічної хвороби і т. п.

За допомогою експерименту було отримано дуже цікавий результат: при опусканні ніг в холодну воду (температурою близько 12 градусів Цельсія) спостерігається рефлекторне зниження температури внутрішньої поверхні носа. Але якщо температура води становить близько 4 градусів Цельсія, швидко розвиваються перші ознаки застуди (нежить, першіння в горлі, відчуття нездужання). Експеримент на цьому не закінчився.

Далі було встановлено, що якщо кожен день приблизно в один і той же час проводити водні процедури – занурювати стопи в воду з температурою від 12 до 14 градусів Цельсія на 10 – 15 хвилин, вже через 3 тижні температура внутрішньої слизової оболонки носа перестає знижуватися! А при зменшенні температури води «піддослідний» не відчуває неприємних відчуттів в носоглотці і не захворює застудою.

Якщо ви будете регулярно ходити босоніж, роговий шар шкіри на ступні буде поступово товстішати Це не звичні більшості з нас мозолі, а саме збільшення шару рогових клітин. Стопи при цьому залишаться гнучкими і привабливо виглядають. Потовщення шкіри – це додатковий спосіб уникнення переохолодження і зниження впливу зовнішніх подразників на організм. Дуже скоро ви практично втратите чутливість до холоду і зможете ходити босоніж навіть по снігу.

Починайте оздоровчу ходьбу в теплу пору року, щоб звикнути до нових для вас відчуттям і до холодів придбати відмінний імунітет. Перші кроки слід робити вдома (дана рекомендація стосується маленьких дітей і людей з ослабленою імунною опірністю організму).