Вейкбординг

Головна » Вейкбординг

В світі дуже багато видів спорту, які невідомі більшості людей. Але від того вони не менш захопливі, ніж їхні більш відомі колеги.

Одним з таких видів спорту є Вейкбордінг. До речі, в нашій країні він також існує – наприклад, вейкборд допоможе Вам опанувати цей захопливий вид спорту.

Назва пішла від Wakeboard: wake – кільватер (слід води, який залишається після човна), board – дошка. Цей захоплюючий та екстремальний вид спорту поєднує в собі елементи акробатики, воднолижного слалому і серії стрибків. Одночасно є комбінацією сноуборду, водних лиж, серфінгу і скейту.

В даному виді спорту виділяють дві дисципліни: вейкборд-катер і вейкборд-електротяга, який ще носить назву кабельний вейкбординг.

У катерному спортсмен їде за катером, тримаючись за фал і виконує різні трюки з допомогою хвилі позаду човна та трамплінів.

У кабельному вейкбордингу рух спортсмена по воді відбувається за допомогою механізованого канатно-буксирувальної установки, що замінює катер. Існують кільцеві установки, де рух відбувається по колу (вейк-парки), і реверсивні установки, де рух спортсмена можливо тільки вперед і назад.

В Європі кабельний вейкбординг розвинений набагато більше, ніж катерний, в силу своєї доступності та екологічності. На території Європи побудовано більше 100 вейк-парків. У вейк-парках на водній поверхні розміщуються трампліни та інші плавучі або стаціонарні фігури, на які спортсмени заїжджають під час руху по колу.
В катерному катер рухається на швидкості 29-38 км / год з додатковим баластом на борту, він залишає хвилю, яка використовує як трамплін для стрибка. А вже в стрибку спортсмен виконує різноманітні трюки.