Цікаві, дивовижні та неймовірні факти про дощ

Дощ

У Португалії дощ є поважною причиною не виходити на роботу.

Всі фрази Гідрометцентру про дощ мають конкретний зміст. Наприклад, при фразі «короткочасний дощ» мається на увазі, що тривалість дощу буде не більше 3 годин. Фраза «очікується дощ» означає тривалість дощу не менш півдоби. Фраза «без істотних опадів» зовсім не означає, що дощу не буде, це значить, що дощ випаде не більше 0,3 літра на квадратний метр.

У м. Пара жителі звіряють годинники за дощем. В цьому місті зливи кожен день йдуть в один і той же час.

Гра дартс з’явилася через дощ. Одного разу лучників на змаганні застав дощ. Відправившись в пивну, вони почали кидати укорочені стріли в мішень на стіні.

Насправді у дощу немає запаху. Аромат, що ми відносимо до запаху дощу, насправді виділяють актин і ціанобактерії. Речовина, що додає дощу запах, називається геосмін.

Жителів Уганди не злякаєш громом, тому що в країні дощ з грозою йде 250 разів на рік.

Дощ став причиною появи прогнозів погоди по радіо. Коли американський власник радіостанції потрапив під дощ, він заснував нову рубрику прогнозу погоди, яка розповідала про дощ кілька разів на добу.

У посушливій Бостсвані люди вітаються словом пулу, що означає «дощ», крім того національна валюта в країні теж називається «дощ».

На Кубі дощі йдуть тільки під час сієсти, а в Тайланді – тільки вночі.

У XVII столітті у Великобританії був прийнятий закон про дощ, за яким за неправильне пророкування дощу синоптика страчували.

Дощ

Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо перебуває в пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про дощ неможливо дізнатися, т. к. краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

Місто Черапунджі (Індія) – саме дощове у світі. За рік там випадає 26 460 мм дощу.

Кислотність звичайного дощу – рН 5,6. Якщо рівень кислотності нижче, то дощ називають кислотним. При рН дощу 5,5 гинуть бактерії, а при 4,5 гинуть комахи, земноводні та риби.

У містечку Уайнсберг, штат Огайо, 29 липня з року в рік неодмінно йде дощ, це триває протягом ста років.

Сьогодні можна влаштувати штучний дощ. Частинки сухого льоду скидають з літака прямо на купчасті хмари. У хмарі вуглекислота обволікається водою і падає як сніжинка, по дорозі нагріваючись і перетворюючись в дощ. Таким чином, можна боротися з посухою або розсіювати хмари.

Щорічно на землю проливається 519 000 км ³ дощу (кожен км3 – це мільярд тонн води).

Приблизно одна людина на кожні сто мільйонів, страждає алергією на дощ. Будь-який вплив води на шкіру викликає почервоніння, набряки, а від потрапляння під дощ такі люди можуть померти.

У Сан-Франциско метеостанція повідомляє про дощ зі ступенем ймовірності, наприклад, 4 / 6. Просто 10 місцевих метеорологів голосують про те, чи буде дощ чи ні, а результат оголошують слухачам в такому от «відносному» вигляді.

Найважчі градинки сипали з неба в м. Гопалгандж 14.04.1986. Вага однієї градинки переверщувала 1 кг, від цього «дощику» загинуло 92 людини.

Найбільш дощові місця планети відчувають брак води взимку. Після сезону дощів наступає настільки посушлива зима, що жителям доводиться купувати воду в інших містах.

Український проект Moow.life - більше цікавого шукайте тут!

Сподобалось - підписуйтесь на RSS!

Подібні публікації:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>